Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality

Připravení učitelé jsou pilířem provádění POKOS na školách

Publikováno: 21.4.2019 Autor: Ivan Gerhát

Hned týden po schválení Koncepce přípravy občanů k obraně státu 2019-2024 vládou začalo Ministerstvo obrany naplňovat některá opatření ke splnění jednoho z hlavních cílů koncepce - zlepšení přípravy stávajícího pedagogického sboru k výuce této problematiky na školách.

Ministerstvo obrany podporuje branné spolky již dnes

Publikováno: 21.4.2019 Autor: Ivan Gerhát

Na konci března 2019 proběhla v Konferenčním centru City v Praze pravidelná valná hromada spolku LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní. Na valné hromadě přednesl svůj příspěvek k problematice přípravy občanů k obraně státu Ivan Gerhát ze sekce obranné politiky a strategie Ministerstva obrany.

Z dělostřelců se na tři dny stali učitelé na školách ve Středočeském a Plzeňském kraji

Publikováno: 12.4.2019 Autor: Daniela Hölzelová

Tři dny, tři školy a stovky žáků. Tak vypadal program Příprava občanů k obraně státu v tomto týdnu ve Středočeském a Plzeňském kraji. Zástupci odboru komunikace Ministerstva obrany ČR společně s příslušníky 13.

Nová koncepce přípravy občanů k obraně státu přispěje k naplnění programového prohlášení vlády

Publikováno: 2.4.2019 Autor: Ivan Gerhát

V pondělí 1. dubna schválila vláda České republiky materiál Koncepce přípravy občanů k obraně státu 2019–2024, který předložil ministr obrany Lubomír Metnar. Materiál je jedním ze soustavy strategických a koncepčních dokumentů, jež společně vytvářejí podmínky pro realizaci opatření k zajišťování obrany České republiky.

Dubnová vědomostní soutěž

Publikováno: 1.4.2019 Autor: Daniela Hölzelová

Každý měsíc naleznete v této sekci 3 soutěžní otázky z oblasti přípravy občanů k obraně státu, které jsou určeny pro žáky základních škol i studenty středních škol. Tři z Vás, kteří správně odpoví na všechny soutěžní otázky, vylosujeme a odměníme.

Stránky

Nahoru